• info@hpchiptuning.com
 • Hpchiptuning Sosyal Medyada

  • admin 27.11.2020 11:49:03

  Hpchiptuning ile ilgili en güncel haberlere ve kampanyalara sosyal medya hesaplarimiz üzerinden ulasabilirsiniz.

  Facebook adresimiz : https://www.facebook.com/hpchiptuningtr/

  Instagram Adresimiz: https://www.instagram.com/hpchiptuning_tr/

 • DPF Kaldirma / Silme

  • admin 26.11.2020 15:39:05

  DPF nedir, DPF silme/kaldirma islemleri hakkinda sizin için bir yazi derledik...

  DPF Nedir?

  Yeni otomobiller için egzoz emisyon standartlari, "Euro 5" standardinin yürürlüge girdigi 2009 yildan bu yana dizel otomobillerin egzozuna etkili bir sekilde bir DPF takilmasini gerektirmistir. Standartlar dizel partikül (kurum) emisyonlarinda % 80'lik bir azalma saglamayi hedefler.

  DPF NASIL ÇALISIR?

  DPF, geleneksel bir egzoz susturucusuna benzer. Ancak motora yakin monte edilmistir. Içeride, akis azalmasini en aza indirirken egzoz gazlarini filtrelemek için tasarlanmis karmasik bir petek seramik yapi vardir (aksi takdirde performansi sinirlandirir). Egzoz gazlari DPF'nin kanallari arasindaki duvarlardan zorlanir, partikül madde duvarlarda biriktirilir, böylece hava kirliligi miktari azaltilir. DPF, belirli bir 'Doygunluk' seviyesine ulastiginda, filtrenin içindeki partikül maddeyi yakmak için bir rejenerasyon döngüsü gerçeklestirilir.

  Iki tür rejenerasyon vardir:

  AKTIF DPF REJENERASYON SISTEMI

  Filtredeki kurum yükü belirli bir limite (yaklasik % 45) ulastiginda, ECU egzoz sicakligini artirmak ve rejenerasyonu tetiklemek için yanma sonrasi yakit enjeksiyonunu baslatacaktir. Yolculuk biraz dur / kalksa veya rejenerasyon devam ederken ayaginizi gaz pedalindan çekerseniz, tamamlanmayabilir ve filtrenin kismen tikali oldugunu göstermek için uyari isigi yanar. PASIF DPF REJENERASYON SISTEMI Pasif rejenerasyon, egzoz sicakligi yüksek oldugunda otoyol tipi çalismalarda otomatik olarak gerçeklesir. Birçok otomobil bu tür bir kullanim alamadigi için, otomobil üreticileri, motor yönetim bilgisayarinin (ECU) sürecin kontrolünü ele aldigi 'aktif' rejenerasyonu tasarlamak zorunda kaliyor. Öncelikle otoyolda kullanilan bir araba, genellikle daha yüksek sicakliklarda çalisacak ve bu nedenle, bir dur / kalk sehir ortaminda kullanilandan çok daha az partikül madde üretecektir. Otoyolda kullanilan bir araç, rejenerasyon sürecinin gerçeklesmesi için mükemmel sürüs ortaminda oldugu için daha sik ve etkili bir sekilde yenilenebilecektir. DPF'nin çalismasi, ECU tarafindan kontrol edilir ve etkili bir sekilde çalismasi için çesitli sensörlerden çoklu sinyal beslemeleri gerektirir. En yaygin DPF türü, iki basinç sensörü ve degisen sayida sicaklik sensörü çalistirir. DPF'den önce ve sonra basinci alan motor bölmesine monte edilmis bir fark basinç sensörü vardir. ECU'nun DPF'nin doygunluk yüzdesini hesaplamasina izin veren, bu iki baslatma arasindaki basinçtaki farkliliklardir. ECU doygunluk seviyesini belirlediginde, bir rejenerasyon döngüsünü zorlayabilir. Döngünün ilerlemesi sicaklik sensörleri tarafindan izlenir ve yanma isleminin ne zaman tamamlandigini bilmeyi saglayan diferansiyel basinç sensöründen sürekli geri bildirim alir.

  DIZEL PARTIKÜLAT FILTRE KATKILARI

  Bazi üreticiler, yakitla karisan yakit tankina az miktarda sivi salgilayarak kurum parçaciklarinin tutusma noktasini düsürmek için katki maddeleri kullanirlar. Katki maddesi bir servis ögesidir ve yaklasik her 75.000 milde bir yeniden doldurmayi gerektirecek sekilde tasarlanmistir. Düsük katki maddesi uyarisini göz ardi etmek, DPF'nin düzgün sekilde yenilenmeyecegi ve neredeyse kesinlikle yeni bir DPF gerektirecegi anlamina gelecektir. Bununla birlikte, bazi araç modelleri, pahali servis faturalari olusturan DPF'nin ilave katki ile degistirilmesini gerektirir.

  DPF BAKIM GEREKTIRIR MI?

  Bir DPF'nin tasarim ömrü yaklasik 75.000 mildir, ancak bu, araç kullanimina ve motor durumuna bagli olarak büyük farkliliklar gösterebilir. ECU bir rejenerasyon döngüsünü her zorladiginda, partikül maddeyi çok daha küçük bir miktarda daha ince kuruma kadar yakar, bunlar filtreden tamamen çikarilmaz. Zamanla, ince kurum içerigi, bir rejenerasyon döngüsünün artik gerçeklestirilemedigi bir noktaya kadar yükselir; bu noktada filtrenin bosaltilmasi veya degistirilmesi gerekir. DPF'nin çikarilmasi, genellikle, egzoz emisyonlarinin opakligini kontrol etmek için tavsiye edilir; bu, DPF'nin çalismasini etkileyebilecek herhangi bir potansiyel çalisma sorunu hakkinda bazi ipuçlari verebilir. Sizdiran enjektörler ve yag yakan motorlar gibi sorunlar, bir DPF'nin ömrünü büyük ölçüde azaltabilir.

  DPF HATASININ YAYGIN NEDENLERI

  Bir DPF'nin basarisiz olmasinin birçok nedeni vardir, en yaygin olanlari asagida vurgulanmistir: Yüksek kilometre performansi ve ince kurum ile sikistirilmistir. DPF yenilenmesini engelleyen arizali sensörler. Yakitta katki maddesi eksikligi (takiliysa) eksik yanmaya neden olur. Motor sorunlari, örnegin sizdiran enjektör, valf gövdesi yag keçeleri, asinmis piston halkalari. DPF, sehir merkezi gibi sürüs kosullari nedeniyle rejenerasyon yapamiyor. Kötü performans ayari. Otoyolda çok alçak viteste sürüs rejenerasyonun baslamasina izin vermiyor.

  DIZEL PARÇACIK FILTRESI (DPF) SÖKME - DPF SILME

  DPF'nizle ilgili sorunlariniz mi var? DPF degisiminiz için büyük bir faturayla mi karsi karsiyasiniz? DPF'niz düsük yakit ekonomisine neden oluyor mu? DPF Kaldirma, sorunlarinizi çözebilir HpChipTuning gerçek yazilim gelistiricileridir ve bu nedenle modern ECU'lardan DPF Kaldirma konusunda rakipsiz bilgi ve deneyime sahiptir. DPF silme yazilimimiz, DPF'nin kaldirilmasindan sonra sorunsuz sürüs yapmanizi saglayacak ve DPF rejenerasyonu nedeniyle aracinizin bir daha gevsek moda geçmeyecegine dair gönül rahatligi saglayacaktir. Modern turbo dizel yönetim sistemlerinin tümü, Euro Emisyon kontrollerinin bir parçasi olarak zorunlu hale geldiginden bir 'dizel partikül filtresi' kullanimini barindirir. Birçogunun buldugu sorun, otoyol kullanimi disindaki herhangi bir sürüsün DPF'nin tikanmasina ve kendini yenilemeye zorlamasidir. Sikistirilmis kurum, DPF degisiminin yakin oldugu noktada kritik bir doygunluk seviyesine ulasmadan önce, bir DPF'nin yenilenmesi ancak birçok kez vardir. DPF'nin bir MOT emisyon testinin parçasi olmamasi nedeniyle, bir DPF olarak "islev görmesi" için bir gereklilik degildir. Temeldeki DPF yeniden eslememiz, DPF'nin islevselligini kapatir ve bir daha asla yenileme girisiminde bulunmamasini saglar. Gerekli olan, DPF filtresinin egzoz göbeginin merkezinden çikarilmasi ve tüm sensörlerin hala yerinde ve çalisir durumda olmasini saglamaktir.

  DPF SILME FAYDALARI - DPF SILME

  HpChipTuning'in DPF Kaldirma yazilimi, aracinizin DPF olmadan çalismasini saglayacaktir. Çogu müsteri, yalnizca DPF Kaldirmanin kendisinden daha da iyi kazançlar saglayan DPF yeniden eslemesinin yaninda bir performans yeniden eslestirmesinden de yararlanir. DPF kaldirmanin faydalari asagidaki gibidir: Pahali DPF degistirme maliyeti yoktur. Araç zorunlu rejenerasyon yapmaya karar verdiginde artik aksama modu yok. Motorun daha iyi havalandirilmasini saglayan hava kisitlamasinin kaldirilmasi nedeniyle gelistirilmis MPG. Aracin gelistirilmis güç çikisi. DPF sökülmeden önce ve sonra birçok araci dinamometremizde test ettik ve her biri bir performans kazanci sagladi. DPF kaldirildiktan sonra 8bhp ve 10lbft kazanan Fiat 500 1.3 Multijet 75bhp buna bir örnektir. DPF'nin çikarilmasindan sonra, artik DPF filtresine sorun yaratmayacagindan biyo yakit kullanmak mümkündür.

  DPF KALDIRILMASI YASAL MI?

  Bir DPF filtresini aracinizdan çikarmak yasa disi degildir. Dizel partikül filtresi genellikle iki bölümden olusmaktadir. Birincisi partikül filtre tarafi, digeri ise katalizör tarafidir. Mekanik olarak katalizör tarafini da bosalttirirsaniz araciniz muhtemelen muayeneden geçemeyecektir. Bu sebeple mekanik isçilik sirasinda yalniz partikül filtre tarafinin bosaltilmasini istemelisiniz. Sadece partikül filtrenin bosaltilmasi muayenede sikinti çikarmayacaktir. Tabi ki mekanik isçilik muayene istasyonundaki görevlinin farkedemeyecegi kadar güzel yapilmalidir.

  DPF KALDIRMA - ÇOGU MARKA VE MODEL IÇIN DPF SILME

  DPF Kaldirma ile ilgili notlar DPF'lerin çalismasina yardimci olan birden fazla sensörü vardir. Bunlar sicaklik sensörleri ve fark basinç sensörlerini içerir. DPF'nin kaldirilmasi için bu sensörlerin tümü çalisiyor olmalidir. Bir araba gevsek moddaysa ve DPF, degistirme gerektirecek sekilde sikistirilmissa, basit sökme islemi her zaman sorunu çözmeyebilir. DPF'nin basarisiz olmasi, sorunun nedeni degil, genellikle baska bir hatanin belirtisidir. Örnegin, bir araba, sikistirma nedeniyle bir DPF degisimi gerektirebilir, ancak nedeni, DPF'nin basarisiz olmasina neden olan sizinti enjektörleri olabilir. Benzer sekilde, yönetim isigi açik ve gevsek modda olabilir, DPF, degistirilmeyi gerektirecek sekilde doymus olabilir, ancak kaldirildiktan sonra araç hala gevsek modda olabilir ve genel neden hatali bir diferansiyel basinç sensörü ve DPF'nin basarisiz olmasinin nedeni ile yönetim isigi olabilir. . DPF kaldirma harika bir tesistir ve sizi binlerce kurtarabilir, ancak bazen, yalnizca DPF kaldirildiktan sonra vurgulanan, degistirilmesi gereken ek parçalar vardir.

  Dpf iptali ne ise yarar Partikül filtresi iptali cezasi Dpf iptali yakit tüketimi Dpf iptali sonrasi muayene Chevrolet Captiva dpf iptali DPF iptali DPF iptali performans EGR iptali

 • Chip tuning muayeneden geçer mi ?

  • admin 26.11.2020 12:28:10

  Araç yaziliminin degistirilmesi, trafige çikmasi için engel teskil etmemektedir. Dolayisiyla chiptuning muayeneden geçer. Ayrica araç muayenesi esnasinda chiptuning yazilimi tespit edilememektedir. Hard Yazilim olarak tabir edilen yazilimlarda, örnegin araç oksijen dengesi degistirilmesi ile egzozdan siyah duman elde edilmesi gibi islemler egzos emisyon oranlarini kötü etkiledigi için araciniz egzoz muayenesinden geçemez. Geçmis yillarda egzoz muayenesi için sadece ölçüm cihazlari kullaniliyordu ve hard yazilimli araçlarin egzoz testlerinden geçmesi mümkün oluyordu. 2020 Yili itibariyle egzoz muayenesinin kamera esliginde yapilmasi zorunlu olmustur. Bu da TÜVTÜRK istasyonlari disinda yapilan egzoz muayenesinin geçerliligini iptal etmistir. Özetle Chip tuning islemi uygulanan araçlar, egzoz sistemlerinde degisiklik yapilmadigi sürece muayeneden sorunsuz sekilde geçebilmektedirler. Kisacasi Chip Tuning uygulamasi hard yazilim kullanilmadigi sürece muayeneden geçer.

  Chip Tuning'in Cezasi Var mi ?

  Rutin trafik kontrollerinde araç yazilim degisikligiyle ilgili her hangi bir kanun ve ceza bulunmamaktadir. Chip tuning islemi ile sadece aracin çalisma düzeni degismektedir. Ayrica chip tuning isleminin olup olmadigi yalnizca performans testi ile anlasilabilmektedir. Bu yüzden trafik kontrollerinde chip tuning'in anlasilmasi mümkün degildir.

  Soft yazilim muayeneden geçermi Yazilimli araç muayeneden geçer mi Yazilim atilan araba muayeneden geçer mi Chip Tuning Muayeneden Geçer mi
 • Chip Tuning Nasil Yapilir?

  • admin 25.11.2020 17:33:12

  Chip tuning ile ilgili makaleleri inceliyor ve nasil yapildigi hakkinda bilinmesi gereken her seyi ögrenmek istiyorsaniz, bunun nihai kilavuzunuz olmasina izin verin! Chip Tuning fikri baslangiçta, kulaga gerçek olamayacak kadar iyi geliyor; hiç fiziksel modifikasyon eklemeden beygir gücü yükseltmek mi? Bu gerçekten mümkün mü? Kesinlikle! Gelin bu süreç nasil isliyor ona bakalim...

  Atesleme Zamanlamasi

  Atesleme zamanlamasinin arkasindaki fikir basittir. Sikistirma strokundaki bir pistonu düsünün. Silindir bir hava-yakit karisimi ile doldurulur ve bujiniz ECM'den ateslenmek için sinyal bekler. Bu kivilcim ateslemeleri kritik derecede önemlidir. Çok erken ateslenirse, motorun basarmaya çalistigi seye karsi bir kuvvet karsiti olusturursunuz, çünkü piston bir karisimi sikistirmaya çalismaktadir ve yanma onu asagi dogru zorlamak için basinç saglamaktadir. Çok geç ateslerseniz, en yüksek basincin piston üst ölü merkeze çok yakin oldugunda meydana geldiginden emin olmak istediginiz için enerji harcarsiniz, böylece üretilen basincin çogu faydali ise dönüstürülür. Iste isler biraz karmasiklasiyor. Verimlilik açikça üreticiler için bir öncelik olsa da, güvenilirlik de öyledir. Zamanlamayi ilerletmekle (kivilcimi daha erken ateslemek) vuruntu yaratma olasiligi artar. Vuruntu, dogru bir sekilde ele alinmazsa, bir motoru kolayca bozabilir. Bazi otomobiller, zamanlamayi önemli ölçüde ilerletme özelligine sahip olacak ve vuruntu olusturma olasiligi daha düsük oldugundan, genellikle birinci sinif oktanli yakitlari önereceklerdir. Bununla birlikte, üreticiler atesleme zamanlamasini güvenli bir aralikta tutmaya çalisacaklar. Zamanlamayi ayarlayarak, özellikle daha yüksek oktanli yakitlar veya su / meth enjeksiyonu durumunda, çok sayida kullanilmayan potansiyelin kilidini açabilirsiniz.

  Hava / Yakit Orani (AFR)

  Beygir Gücü Nasil Artirilir - Chip Tuning Tamamen oktandan olusan benzinin stokiyometrik hava / yakit orani 14.7: 1'dir . Bu oran kütlece, yani yaktiginiz her gram yakit için 14,7 gram havaya ihtiyaciniz olacak. SAE'ye göre, yaklasik 12.5: 1'lik bir AFR'de maksimum güç üretilirken, yaklasik 16: 1'lik bir AFR'de maksimum termal verimlilik elde edilir (elbette bu sayilar, birçok motor parametresine bagli olarak degisir). Simdi, AFR'yi ayarlamanin neden daha fazla güç anlamina gelecegi açik. Üreticiler maksimum beygir gücü üretmek istemelerine ragmen motorun sürücü için eglenceli ve duyarli olmasini saglamakla birlikte, motorun verimli oldugundan ve hükümet emisyon düzenlemelerine uydugundan da emin olmalari gerekir. Bu, bir uzlasmanin yapilmasi gerektigi anlamina gelir, bu nedenle daha iyi verimlilik ve yakit ekonomisi adina güç feda edilir. AFR ayari için dikkate alinmasi gereken kesinlikle baska faktörlerin oldugunu anlamak önemlidir. Örnegin, turbosarjli uygulamalarda, çok daha güvenilir çalisan bir sisteme sahip olmak için yanma odasi sicakliklarini düsürmek için genellikle 12.5: 1 altindaki AFR kullanilir. Güç ve güvenilirlik öncelikli olmak üzere, bu durumlarda yakit ekonomisi önemli ölçüde feda edilebilir.

  Daha Fazla Destek!

  Su / Meth Enjeksiyon Sistemleri Daha Fazla Takviyeye Izin Verebilir Kabul et, destek seni gülümsetir. Güçlendirme eklemek, zorunlu bir endüksiyon motoruna güç eklemenin en basit yollarindan biridir. Bir araba fabrika turbosu ile gelirse, genellikle yükseltme seviyelerini güvenilir ve verimli tutacak sekilde ayarlanmistir. Takviyeyi artirarak, silindire doldurulan hava miktarini arttirirsiniz. Hava ekleyerek artik daha fazla yakit ekleyebilirsiniz. Daha fazla yakit yandiginda, dislerinizi kulaktan kulaga göstermekten yardim edemezsiniz. Basit ve etkili, peki dezavantaji nedir? Güç ekleyerek, silindirlerdeki basinci ve isiyi arttirirsiniz. Basinç ve isi ekleyerek stres ekliyorsunuz. Stres ekleyerek motorun ömrünü azaltirsiniz. Bunun gerçekten herhangi bir yolu yok. Takviye ile çildirmak istiyorsaniz, dahili bilesenlerin eklenen stresin üstesinden gelebileceginden emin olmaniz gerekir. Bu nedenle dövme pistonlar, çubuklar ve kranklar satis sonrasi pazarda popülerdir. Bir stok motordaki artisi saglamak çok cazip olsa da, garantinize veda ettiginizi ve motor problemleri olasiligini önemli ölçüde artirdiginizi fark edin. Bu durumda motoru içten disa yapmak en iyi uygulamadir.

  Ayarlama

  Mühendislik Açiklamasi: Chip Tuning Nasil Çalisir - Ayarlama Bazen üreticiler aracinizin performansini elektronik olarak sinirlamaya çalisir. RPM kesintileri güvenli sinirlar içinde gerçeklesir ve genellikle en yüksek hiz dijital olarak yönetilir. Çogu zaman, motorun kivilcimini veya yakit kesintisini (en yüksek RPM) veya en yüksek hizini yükseltmek için satis sonrasi çok basit tak ve çalistir çözümleri vardir. Simdi tamam diye düsünmeden önce, hadi bundan kurtulalim, dikkate deger bazi ek faktörler var. Redline'i kaldirmayla ilgili olarak, motorunuz daha yüksek hizlarda yeterli hava akisi saglayamayabilir veya daha hizli bir sekilde güvenilir bir sekilde dönmeyebilir. Redline'in uygulanmasinin kesinlikle nedenleri vardir, bu nedenle motoru daha yüksek hizlar için, özellikle de hava akisi gereksinimlerini karsilayamayabilecek valf dizisi yapmak en iyi uygulamadir. Ek olarak, en yüksek hizlarin da bir nedeni olabilir. Stok lastikler, daha yüksek hizlar veya araç içindeki diger dönen bilesenler için derecelendirilmemis olabilir. Bugatti'nin lastiklerin her 2500 milde bir degistirilmesini ve tekerleklerin her 10.000 milde bir çatlak ve dengesizlik açisindan kontrol edilmesini önermesinin bir nedeni var. Yüksek hizlarda, en ufak kusurlarin zararli etkileri olabilir.

  Baslatma Kontrolü

  Melodiden Önce ve Sonra Bir Subaru STI Baslatma (0-60) Tuning her zaman güç eklemekle ilgili olmak zorunda degildir. Baslatma kontrolü ve düz ayak kaydirma gibi çogu zaman tak ve çalistir cihazlarla eklenebilen özellikler vardir. Esasen satis sonrasi lansman kontrol sistemlerinin yapacagi sey, motor devrini araç hareketsizken seçilen bir hizda tutmaktir. Debriyaji bir kez biraktiginizda, RPM artik baslatma kontrolü ile sinirli degildir ve yola çikarsiniz.

  Dikkate Alinmasi Gerekenler

  Mühendislik Açiklamasi: Chip Tuning Nasil Çalisir - Ayarlama Çok çesitli arabalara hazir ayar haritalari saglayan birçok sirket var. Bu haritalar çogu zaman performans avantajlari saglamada çok faydali olsalar da, motorunuzun ömrünün (ve tabii ki garantinin) azaldigini hatirlamak önemlidir. Sinirlarin ve sinirlarin güvenli olmasi için arabanin saygin bir sirket tarafindan profesyonelce ayarlanmasi, daha pahali olsa da her zaman daha iyi bir fikirdir. Üreticiler, çikardiklari her motorun tamamen ayni oldugunu iddia etmeyi çok isteseler de, gerçek durum böyle degil, bu nedenle özel motorunuza ayarlamanin avantajlari vardir.

  Chip Tuning Egitimi Chip tuning Nasil Yapilir Chip tuning Nedir En iyi araç yazilim firmalari Araç yazilim iptali Ecu yazilimi Nasil Yapilir Chip Tuning Cihazi
 • Chip Tuning Nedir?

  • admin 26.11.2020 11:26:17

  Chip tuning, elektronik kontrol ünitesinin yeniden programlandigi ve motorun farkli parametreler dahilinde çalismasini saglayan bir islemdir.  ECU(beyin) çipi enjeksiyon sisteminde bulunur ve meydana gelen hava ve yakit karisimi miktarini düzenler.  Bunu yeniden programladiginizda, çipe bu karisimla ne olmasini istediginizi söyleyebilirsiniz. Bunun maliyeti, nasil yaptiginiza bagli olabilir.
  Bir motor ayar çipi, arabanizin elektrik ve bilgisayar sistemlerinin çok önemli bir parçasidir. Aracinizdaki çip, bir dizi farkli sistemi kontrol eder ve her zaman düzgün bir sekilde çalistirilmalarini saglar. ChipTuning , ECU'daki varsayilan yazilimin yerine geçer ve aracin genel performansini optimize etmek için programlanabilen yeni yazilimla üzerine yazar. Bu, araç yeniden esleme olarak bilinir çünkü ECU aslinda motorun nasil çalistigini kontrol eden bir programdir.

  Çip Kontrol Sistemleri

  Aracinizin türüne ve yilina bagli olarak, ECU çok çesitli farkli sistemleri kontrol edebilir. Bunlar arasinda otomatik sanziman sistemi, araç stabilizasyon sistemi, yakit enjeksiyonu, valf destek sistemleri, zamanlama ve atesleme sistemleri ve hiz yönetisim sistemi bulunmaktadir. Bunlarin tümü, aracinizin çalismasi için çok önemlidir. Çip, valflere ve yakit enjeksiyon sistemlerine basinci artirmak, aracin en yüksek hizini ve ivmesini düzenlemek ve daha fazlasini yapmak için araçtan gelen uyarilara yanit verir.

  Neden ChipTuning'i seçmelisiniz?

  Araciniz için Chiptuning'i seçmek için birçok neden var. Ilk olarak, gaza basildiginda motorunuzun daha iyi tepki verdigini fark edeceksiniz. Genel tork ve güç fark edilir sekilde artacaktir. Güç dagitimi daha sorunsuz olacak ve daha güvenli bir sürüs deneyimi saglayacak ve bu da sollamayi daha kolay ve daha güvenli hale getirecek. Normal sürüs sirasinda, MPG'nizin daha iyi oldugunu fark edeceksiniz, bu da ödemeniz gereken yakit maliyetini düsürmekle kalmaz, ayni zamanda karbon ayak izinizi de en aza indirir. Ayrica gaz tepkisi iyilestirilecek ve devir araligi artirilacaktir.

  Chiptuning'in etkileri nelerdir?

  Pek çok kisi ECU yeniden eslemesinin yakit kullanimini etkilemedigini söylüyor; ancak bu teknik olarak dogru degildir. ECU'nun yeniden eslestirilmesiyle ilgili süreç nedeniyle, güçteki artisi saglamak için daha fazla yakit tüketilecektir. Yeniden eslestirme yapildiktan sonra araç coskulu bir sekilde sürülürse, yakit ekonomisi artmaz (ve bazi durumlarda azalabilir). Bununla birlikte, sürücü devir araligi boyunca artan güç ve torktan en iyi sekilde yararlanmak için sürüs tarzini degistirirse, yakit ekonomisi artirilabilir. Bunun güzel bir örnegi, yeniden eslemeden sonra motor tarafindan üretilen torktaki iyilesmenin, sürücünün artik bir yokusta hizi korumak için bir vites düsürmek zorunda kalmamasi veya trafikte sik sik vites degistirmek zorunda kalmamasi anlamina gelmesidir. Tüm bu küçük seyler yakit ekonomisinde bir iyilesme saglar.

  Motorumun uzun ömürlülügünü nasil etkileyecek?

  ChipTuning, aracinizin güç çikisini açikça artiracaktir ve nasil sürdügünüze bagli olarak sizin için ne kadar güvenilir olduguna baglidir. Daha sert sürerseniz, dogal olarak motorunuzun ömrünü kisaltmayi bekleyebilirsiniz, ancak ayni sekilde, onu haritalandirmadan bile atarsaniz, yine de durumun böyle olmasini beklersiniz. ChipTuning hiçbir sekilde motoru zorlamaz, böylece yeniden eslestirmenin kendisi uzun ömürlülügü etkilemez, sadece sürüs tarzinizi etkiler. Modern motorlari 200.000 milin üzerinde sorunsuz bir sekilde yeniden eslestirdik, bu nedenle sorun yasamaniz çok olasi degil.

  Chiptuning tersine çevrilebilir mi?

  ChipTuning'in güzelligi, bu sürecin herhangi bir iz birakmadan tamamen tersine çevrilebilir olmasidir.

  Mevcut modifikasyonlarim var, bu ChipTuning'i etkiler mi?

  Mevcut degisiklikler bazen yazilimin iyilestirilmesine büyük fayda saglayabilir, bu nedenle önceden bize bildirin.

  Daha fazla degisiklik yapmayi düsünüyorum ..

  Ne planladiginizi bize bildirin, böylece ileriye dönük en iyi yolu önerebilir ve hatta diger performans yükseltmelerinde harika paket teklifleri sunabiliriz.

  Ya sigorta?

  Bu size kalmis. Sigorta sirketlerine yeniden esleme (ChipTuning) yapildigini ancak bu haritayi okumalarinin bir yolu olmadigi için ne yapacagin sana bagli.

  Hangi garantiyi sunuyorsunuz?

  Aracinizda yazilim haritasindan baska hiçbir seyi degistirmedigimizden, bozulma ve arizalara karsi yazilimin içerigi disinda herhangi bir garanti vermemiz mümkün degildir. Belirsiz bir nedenden dolayi bir sorun yasarsaniz, herhangi bir test için arabanizi standarda geri döndürmek dahil size yardimci olmak için elimizden geleni yapacagiz. Yazilimimizin garantisini vermekteyiz.

  Chip tuning ne demek Chip Tuning yazilim Fiyatlari Chip Tuning Fiyatlari Chip tuning Nasil Yapilir Chip Tuning Zararlari Chip Tuning HESAPLAMA chip tuning nedir

 • Bayilik Duyurusu

  • admin 1.07.2020 16:16:01
  Tüm Türkiye çapinda bayilikler verilecektir. Sizde bu ailenin bir parçasi olmak ister misiniz? Bilgi için siz de info@hpchiptuning.com adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.